(0312) 447 17 79

Samcon Türkiye Distribütörü

Samcon, dünyanın en gelişmiş patlayıcı emniyetli(exproof) cctv üreticisidir. Global anlamda en önemli reaktör, petrol - gaz hatları, madenler Samcon tarafından geliştirilen Atex CCTV Kamera ve Güvenlik Sistemleri tarafından korunmaktadır.

 

Samcon, envanterinde yer alan Atex IP ve Analog kameralar ile en kritik projelerde ve noktalarda çözüm sunmaktadır. 

        

ExCam vario variofocal lens ve DC-Iris ile birlikte patlamaya dayanıklı, atex veya exproof teknolojisiyle geliştirilmiş bir cctv kamerasıdır.  Atex kamera olmasına rağmen izleme ve gözetleme teknolojisi (CCTV) için mükemmel görüntü kalitesi sunmaktadır. ExCam vario AB direktifi 94/9/EC (ATEX) uygun tehlike bölgeleri (toz ve gaz patlama risk bölgeleri) için onaylanmıştır.

ExCam Vario Manuel ayarlanabilir lense sahiptir.  Atex Kamera bir nesneye (zoom ve odaklama) için ayarlanabilir özelliklere sahiptir.Entegre DC-Iris ve oto IR kesme filtresi sayesinde, ExCam vario değişen ışık koşullarında son derece iyi algılamaktadır.

     

ExCam miniZoom AB direktifi 94/9/EC (ATEX) uygun olarak toz ve gaz patlama riski olan bölgelerde için onaylanmış bir zoom cctv kamerasıdır. 

ExCam miniZoom kendi sınıfında dünyanın en küçük patlamaya dayanıklı zoom cctv kamerasıdır. 

Kameralar kompakt boyutlarına rağmen, onu en iyi şekilde belirli açı ve aydınlatma duruma adapte olmasını sağlayan bir 10x motorlu zoom lens vardır. 

Kameranın kontrolü için VISCA ® protokolünün kullanımı sayesinde, hem en basit video izleme çözümleri hem de endüstriyel görüntü işleme için en uygundur. Bu performans sınıfında en benzersiz cctv kamerasıdır.

Yüksek hassasiyet ve üstün görüntü gözetim izleme için kalite ve kontrol uygulamalarını barındıran en üstün patlayıcı emniyeli IR Kameralardandır.ExCam niteZoom AB direktifi 94/9/EC (ATEX) uygun olarak toz ve gaz patlama riski olan bölgelerde kullanılabilen Atex CCTV Kameradır.

  

ExCam IP, tam teşekküllü bir ağ atex kamerasıdır tehlikeli alanlar ve patlama riski olan bölgelerde kullanılabilir.Video akışları doğrudan Ethernet üzerinden kontrol edilebilir. 

Azaltılmış kurulum maliyeti 

Veri ve güç kaynağı sadece tek bir kablo birleştirilir. Atex gerektiren ortamlarda tek ekipman bir PoE anahtarı veya PoE ile işlem sonlandırılabilir.

  

ExCam HD ile, P-IRIS ve IR-Cut Filtre tam teşekküllü bir network HD Kameradır

Tehlikeli alanlar(Atex, exproof) için kullanılabilir.Video akışları üzerinden doğrudan kontrol edilebilir 

ethernet! 

Azaltılmış kurulum maliyeti 

Veri ve güç kaynağı sadece tek bir kablo ile birleştirilmiştir! İhtiyacınız sadece ekipman 

güvenli alanda kamerayı bağlamak için bir PoE anahtarı ya PoE midspan’dır.

 

     

Ex Cam IPM 3014 ile, tehlikeli alanlar ve patlama riski bölgelerinde ultra kompakt bir ağ kamerası bulunmaktadır. 

Alüminyum veya paslanmaz çelik mi?
Teknik işlevleriyle aynı olan ExCam IPM3014, iki farklı gövde malzemesinden üretilebilir.

Aynı zamanda ekonomik olan hafif:
Alüminyum gövde içindeki ExCam IPM3014 sadece 1.900 g ağırlığındadır. 
Katı ve medyaya dayanıklı: Paslanmaz çelik gövdeli ExCam IPM3014 sadece 2,200 g ağırlığındadır. Bu, kameramızın karşılaştırılabilir kameraların yalnızca onda birinin ağırlığı demektir! Gerekli malzemeyi azaltmakla kalmayıp aynı zamanda montaj adaptörünü oluşturmak için kullanılan yenilikçi 3D baskı teknolojisine de ihtiyaç duyulmaktadır.

ATEX, IECEx ve EAC-Ex sertifikalı Ex-proof dome kamera
ExCam serisi Avrupa mevzuatına (ATEX) ve ayrıca uluslararası düzenlemelere (IECEx) göre sertifikalandırılmıştır. Gövdelerin sertifikasyonu, bölge 1, 2 için ATEX grup II, ayrıca IIB / IIIC patlama grupları da dahil olmak üzere 21 ve 22’den oluşur. Ayrıca EAC-Ex sertifikasını da elden geçiriyor.

ExCam IPP5635’ün geliştirme aşamasında, mekanik hassas ve yüksek kaliteli paslanmaz çeliklerin yanı sıra güvenlik hususlarına odaklanma neticesinde, örneğin FOC’nin doğrudan bağlantısını sağlayan modüler tasarım üzerinde duruldu. Geniş gözlem talepleri durumunda, FOC mükemmel iletim hızları sunar; Dış alan tedbirleri için aydınlatma koruması da obsolet hale gelmektedir.